Co to jest informatyka?
Informatyka to dziedzina nauki i techniki obejmująca technologie przetwarzania informacji oraz technolgie wytwarzania systemów przetwarzających informacje.
Czym zajmuje się informatyka?
Informatyka zajmuje się przetwarzaniem danych i tworzeniem systemów przetwarzających. Trzeba wyraźnie podkreślić, że wszystkie informacje są z reguły reprezentowane liczbowo, a ich przetwarzanie sprowadza się do mniej lub bardzie skomplikowanych operacji matematycznych i logicznych.
Pierwotnie informatyka wchodziłą w skład matematyki, ale w pewnym momencie rozwinęła się jako odrębna dyscyplina.
Czym zajmuje się technologia informacyjna?
Inaczej teleinformatyka, jest nieco odrebną gałezią informatyki. Zajmuje się w szczególności sposobami przesyłania infromacji, a także metodami ich zabezpieczania i prezentowania. Teleifnormatyka stanowi swego rodzaju połączenie informatyki i telekomunikacji. Przedewszystkim dostarcza ona użytnikownikowi narzędzi, które umożliwiają mu pozyskiwanie pożądanych przez niego danych, a następnie poddanie ich obróbce, selekcjonowaniu, analizowaniu, zarządzaniu i przetwarzaniu o oczywiście transmisji.
Inaczej mówiąć, teleinformatyka zajumuj się zastosowaniem informatyki w społeczeństwie informacyjnym.
Co to jest społeczeństwo informacyjne?
Jest to zbiorowość społeczna, w której towarem staje się niematerialna informacja traktowana jako szczególne dobro. Duża część obywateli na tym etapie rozwoju społeczeństwa jest zatrudniona w obszarach gospodarki związanych z produkcją i przetwarzaniem różnorodnych danych.
Czy to koniec ery peceta?
Wszystko dookoła mówi, że czas nagłego wzrostu sprzedaży komputerów typu PC mamy już za sobą, a wszyscy dookoła kupują tablety i smartfony, spójrzmy na ilość aktywowanych telefonów z androidem, na pierwszy rzut oka jest powalająca, przynajmniej dla mnie. Z roku na rok ta liczba rośnie o coraz to więcej procent, a komputery PC raczej mają tendencję hamującą (ale jeszcze nie spadkową).Dlaczego tak się dzieje?
Wszyscy, którzy teoretycznie potrzebują komputera PC już go mają pozostaje tylko wymieniać sprzęt na nowy, a wiadomo nie zawsze zachodzi taka potrzeba, stąd ten hamulec sprzedaży PC.
Lecz są również i minusy pracy na urządzeniach nowej generacji.
Weźmy teraz pod uwagę inną kwestię, wygodę pracy. Powiedzcie szczerze, chcielibyście pisać książkę na tablecie czy smartfonie? Nie wydaje mi się. Profesjonalna grafika? Też wątpie (oczywiście nie chodzi o tablet graficzny ). Nikt z Was raczej nie chciałby, aby jego narzędziem pracy był tylko tablet, tak to bardzo dobry dodatek, ale nic więcej. Owszem producenci starają się tworzyć coraz bardziej przyjazne dotykowi interfejsy aby były wygodne do każdego zadania.
Podsumowując, smartfony i inne urządzania mają duży potencjał jeżeli chodzi o rozrywkę, ale jeżeli chodzi o pracę raczej nigdy nie zastąpią normalnego PCta. Sprawa spadającej sprzedaży też niekoniecznie jest taka jak na pierwszy rzut oka, a główną osobą która może się przyczynić do upadku PCtów to no cóż, my sami, informatycy a zwłaszcza programiści.
Jak dziś docierają do nas informacje?
- SMS'y
- Komunikatory internetowe
- Listy elektroniczne (e-mail'e)
- Reklamy
- Portale społecznościowe
- Blogi
Dobre i złe strony internetu;
PLUSY (+)
- Łatwe żródło informacji
- Rozrywki
- Szybki kontakt ze znajomymi
- Rozwój intelektualny człowieka
- Możliwość zdobywania wiadomości i pogłebiania wiedzy.
MINUSY(-)
- Rozwój różnych chorób ( wada wzroku )
- Straty moralne
- Rozwój hazardu
- Niebezpieczeństwo z zewnątrz
- Rozwój pornografii
Informacje docierają do nas także za pomocą telewizji. A jaka jest najlepsza? Myślę, że wybór tej światłowodowej to może być strzał w dziesiątkę, jeśli nie wierzycie to na https://fiberlink.pl/blog/telewizja-swiatlowodowa-dlaczego-warto-sie-zdecydowac/ poznacie plusy takiego rozwiązania. Nie każdy wie, że telewizję w takiej technologii można oglądać i to w rozsądnych pieniądzach, szczególnie decydując się na pakiety usług.
OdpowiedzUsuń